SvetelnaPostaSvetelnáPošta | logo

Výkonná LED Čelovka LED LENSER H14R.2 s Focus optikou

Kód produktu: HLLENSERH14R
Výrobca: Led lenser
Záručná doba: 5 rokov
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 130.83
156.99
KS

Výkonná LED Čelovka LED LENSER H14R.2 s Focus optikou

Čelovka H14R bola doteraz najvýkonnejším modelom, ale ak je vám 220LM málo, máme tú jej nástupcu: LED Lenser H14R.2 je aktuálne nejvýkonnejšie čelové svietidlo od spoločnosti LedLenser, ktorá ohromí impozantným výkonom 850lm a dosvitom až 300 metrov. Luxus, ktorý ste si mohli zatiaľ dopriať iba s podstatne väčšími klasickými svetlami LED Lenser. Samozrejmosťou sú všetky prednosti ako u modelu H14.2 ako zvýšená odolnosť a prepracovanejšie ergonómia pre pohodlnejšie nosenie. Novo má dva spínače pre prirodzenejšie ovládanie programovateľných svetelných funkcií. Spínačom pri reflektore ovládate naprogramované funkcie " Boost / Power / Eco / Strobo ". Otočným spínačom na batériovom boxe regulujete intenzitu svetla a programujete cykly svietenia, naviac je vybavený 1W LED diódou pre červenú signalizáciu. Ďalšia novinka je transportný zámok - 8 sekúnd podržíte spínač a čelovka sa vám zablokuje proti nechcenému zapnutiu. Ak sa vám po ceste vybije akumulátor a nie je možné ho dobiť cez USB konektor z notebooku, v aute alebo zo siete, batériový box je konštruovaný aj na 4xAA alebo 4xCR123 alkalické batérie, ktorými je možné dobíjací akumulátor kompletne nahradiť. Tento model rozhodne predčí všetky prednosti čelovky LED Lenser H7.2 - nášho najpredávanejšieho modelu. Variabilita modelu je zachovaná - naďalej si môžete jednoducho odpojiť z čelového pásku buď reflektor a posvietiť si prostredníctvom predlžovacieho kábla aj do ťažšie prístupných miest alebo z pásku odpojíte batériový zásobník, ktorý je možné nosiť na opasku, bunde. 

Nová čelovka H14R.2 má vyšší výkon, ochranu proti vode IPX 4, nový ergonomicky tvarovaný batériový box s polyuretánovým poťahom pre ďaleko pohodlnejšie nosenie a upravenú hlavu reflektora, ktorá umožňuje plynulé zaostrovanie. Inovácie sa dočkala aj optická šošovka, vďaka ktorej sa rozšíril svetelný kužeľ a pri plnom zaostrení navyše pridáva ešte druhý kužeľ okolo ostrého pre lepšiu viditeľnosť do strán. Vyklápacie mechanika bola vyprojektovaná ešte pre vyššiu odolnosť.

Parametre:

Použitá LED: High End Power LED

Životnosť LED: 50000h

Maximálny výstup LED: 850 lumenov 

Dosah svetla: cez 300 metrov

Vhodné akumulátory/batérie: 4x AA 1,5V/ 4x AA NiMH 1,2V/ 4x CR123/ Zabudovaný Li-ion akumulátor

Svietidlo má možnosť nastavenia šírky svetelného luču vďaka posuvnej zoom optike.

Počet režimov: Plynulá regulácia výkonu, STROBO

Reflektor: asfericka šošovka

Materál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka 

Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna

Focusovatelná optika

ZOOM optika

Advanced focus system (AFS)

Výklopná hlava do 90°

Indikátor stavu akumulátora/ batérií

Maximálna výdrž svietenia: 6hod. (max. výkon) 

Maximálna výdrž svietenia: 40hod (min. výkon)  

Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m

Vode odolnosť: podla štandardu IPX-4

Váha: 340g (bez akumulátora/batérie) 

Obsah balenia:

Čelovka, Li-ion akumulátor, návod.

Ovládanie svietidla: 

Zapínanie sa uskutočňuje stlačením spínača pod reflektorom čelovky, stláčaním spínača sa menia jednotlivé svetelné režimy - Boost, Power, Eco, STROBO. Otáčaním kolieska (regulátor výkonu) na batériovom púzdre sa mení výkon, regulátorom na batériovom púzdre je možné plynulo meniť intenzitu svetla v rozsahu cca. 10% - 100%. Nabíjanie sa uskutočňuje pomocou pribaleného USB kábla alebo adaptéru na 230V, ktorý je potrebné jednoducho zasunúť do nabíjacieho slotu, ktorý sa nachádza na batériovom púzdre. Pri nabíjaní svieti regulátor výkonu na červeno, po plnom nabití sa zmení farba na zeleno. Čelovka má signalizáciu stavu akumulátora, po zapnuti čelovky sa na 5 sek. rozviesti koliesko regulacie, zelená farba- 100-50%, žltá farba- 49-20%, červená farba- 0%. Podržaním spinača čelovky cca. 7sek. (čelovka sa rozsvieti a hneď vypne) sa čelovka uzamkne, po stlačení spínača zabliká regulátor výkonu. čelovka sa odomyká podržaním spínača cca. 7 sek., čelovka sa rozsvieti. Na regulátore výkonu je možné aktivovať červené svietenie alebo blikanie, stlačením regulátora sa rozsvieti na červeno, dvojitým rýchlym stlačením sa rozblika. 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte     Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.