Naposledy zobrazené

 

Nájdi nás na Facebooku

Nájdi nás na Youtube

 

NÁJDETE NÁS AJ NA

NajNákup

Heuréka

Pešia zóna

Slovenská Pošta

 

PREFERUJEME PLATBY

PayPal

Trust Pay


LED Čelovka PETZL Nao (2014) s výstupom LED 575 LM

Cena 126.280
Dostupnosť: nedostupné - ukončená výroba
Typ batérii:
AAA
Typ:
Nao

Cena bez DPH: 105.233
Kód produktu: HLPETZLNAO2014
Výrobca: Petzl
Záručná doba: 36 mesiacov
KS

LED Čelovka PETZL Nao (2014) s výstupom LED 575 LM

Inovované svietidlo NAO 2014 má silnejší akumulátor a vyšší výstupný výkon. Dobíjacie čelové svietidlo NAO, prispôsobuje automaticky svietivosť dvoch výkonných LED diód, podľa svetelných podmienok a charakteru okolitého prostredia. Je to prvé svietidlo značky Petzl, ktoré používa novú technológiu reaktívneho svietenie REACTIVE LIGHTING- Senzor meria a vyhodnocuje okolité svetlo a prispôsobuje tak množstvo svetla a tvar kužeľa. Senzor vyhodnocuje množstvo svetla a nastavuje úroveň svietenia dvoch LED diód. Jedna dióda je širokouhlá pre osvietenie blízkeho okolia a druhá zaostrená s úzkym kužeľom pre ďaleký dosvit. Kombinovanou reguláciou oboch diód si svietidlo samo pridáva, alebo uberá výkon podľa toho, kam sa práve pozeráte. Máte neustále voľné ruky a nemusíte čelovku regulovať ručne. Zvyšuje sa aj doba svietenia, vďaka optimálnemu využívaniu akumulátora. Čelovka má dva režimy: REACTIVE LIGHTING - reaktívne svietenie a CONSTANT LIGHTING. Čelovka má možnosť programovania výkonu pomocou softvéru OSby Petzl, ktorý je poskytovaný na stiahnutie zadarmo na stránkach výrobcu. Je v ňom možnosť naprogramovať výkon, dobu svietenia a dosvit pre rôzne aktivity. V svietidle je možné uložiť až 4 zvolené programy. V každom programe je možnosť naprogramovať až 5 intenzít svietenia v oboch režimoch Reactive Lighting aj Constant Lighting. V programe je možné vytvoriť až 6 vlastných profilov, ktoré je možné zdieľať s kamarátmi. Li-Ion nabíjateľný akumulátor poskytuje výbornú účinnosť aj pri nízkych teplotách. Akumulátor sa ľahko dobíja pomocou USB kábla (kompatibilný so všetkými nabíjačkami USB: mobilné telefóny, MP3prehrávače, počítač, solárne nabíjačky, automobilové nabíjačky, atď.). Peltz NAO má aj indikátor stavu nabíjania. Akumulátor je možné nahradiť dvoma batériami AAA /LR03 (znížený výkon - prípad núdze). Uzamykateľný vypínač slúži k nechcenému prepnutiu. Svietidlo výborne drží na hlave vďaka novému systému nastaviteľného hlavového popruhu Zephyr. Ako príslušenstvo je možné použiť predlžovací kábel Beltkit pre NAO (E36R10), ktorý však nie je súčasťou balenia.

Parametre:

Použitá LED: 2x LED + Senzor

Životnosť LED: 50000h

Maximálny výstup LED: 575 lumenov 

Dosah svetla: 135 metrov

Vhodné akumulátory/batérie: Lithium-Ion 2600 mAh, 2xAAA 1,5V batéria/ 2xAAA 1,2V  Ni-MH akumulátor

Kapacita: 2600 mAh

Počet režimov: 2 režimy- REACTIVE LIGHTING - reaktívne svietenie: 12hod.30min. (7lm-290lm 50%), 6hod.30min. (7lm-575lm 100%). CONSTANT LIGHTING- 8hod. (120lm-21%), 1hod.30min. (430lm-75%)

Materál: Umelá hmota 

Farba tela (povrchu) svietidla: Biela

Indikátor stavu akumulátora/ batérií

Maximálna výdrž svietenia: 6hod.30min. (max. výkon) 

Maximálna výdrž svietenia: 12hod.30min. (min. výkon) 

Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m

Vode odolnosť: IP X4

Doba svietenia: REACTIVE LIGHTING - reaktívne svietenie: 12hod.30min. (7lm-290lm 50%), 6hod.30min. (7lm-575lm 100%). CONSTANT LIGHTING- 8hod. (120lm-21%), 1hod.30min. (430lm-75%)

Váha: svietidlo 187g

Certifikácia : CE 

Obsah balenia:

Čelovka Petzl NAO, čelový popruh, Lithium-Ion 2600 mAh akumulátor.

Ovládanie svietidla:

Vypínač pracuje dvoma spôsobmi: Krátky pulz - otočte a uvoľnite. Dvoj sekundové zapnutie - otočte, držte 2 sekundy, potom uvoľnite. Po zapnutí svietidla sa čelovka automaticky rozsvieti v režime REACTIVE LIGHTING. Upozornenie: Zámok LOCK- svietidlo sa automaticky nevypne, pred použitím zámku LOCK nezabudnite svietidlo vypnúť. V režime REACTIVE LIGHTING - ak senzor zaznamená oblasť s dostatočne jasným svetlom, svietidlo začne tlmene blikať po dobu dvoch minút a potom sa vypne, aby šetrila akumulátor, batériu.

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte     Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.