SvetelnaPostaSvetelnáPošta | logo

LED Čelovka FENIX HP25R - USB nabíjateľná

Dosah svetla:
Výrobca:
Fenix
Výstup LED:
Kód produktu: HL-FENIX-HP25R
Výrobca: Fenix
Záručná doba: 5 rokov
Dostupnosť: vypredané
Cena bez DPH: 66.58
79.90

LED Čelovka FENIX HP25R - USB nabíjateľná

Nabíjacia čelovka Fenix HP25R sa vyznačuje unikátnou konštrukciou s dvoma reflektormi. Jeden reflektor vytvára dobre zaostrený svetelný lúč s dosvitom až 187 metrov a druhý reflektor má svetelnú stopu veľmi širokú a plynulú. Naviac je čelovka osadená červenou LED. Svetelný tok diaľkového reflektoru je až 1000 lumenov, reflektor so širokým kužeľom ponúka maximálny výkon 350 lúmenov a neutrálny odtieň svetla. Ovládanie oboch LED je na sebe nezávislé. Široký aj diaľkový reflektor ponúka štyri stupne svietenia a červená LED dva režimy (stále svietenie a blikanie). Na napájanie sa používa jeden Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 2600 mAh, ktorý je súčasťou balenia a nabíja sa cez micro-USB konektor priamo v čelovke. V prípade núdze je možné čelovku napájať dvoma jednorazovými batériami CR123A. Čelovka je napájaná digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu i pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní), jej konštrukcia je plne prachu vzdorná a vodeodolná podľa štandardu IP66. Voliteľný tvar svetelného kužeľa robí z tohto modelu jednu z najlepších a najuniverzálnejších nabíjacích čeloviek na trhu. Čelovka je vhodná pre rôznorodé športové aktivity (turistika, kempovanie, beh, lyžovanie ...), do podzemia, pre rybárov a ďalšie použitie. Zaručene vám skvele poslúži v každej situácii!
Všetky parametre čelovky (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Parametre:

Použitá LED: 1x Cree XM-L2, 1x Cree XP-G2, 1x Červená

Životnosť LED: 50000hod.

Maximálny výstup LED: 1x 1000lm, 1x 350lm

Dosah svetla: 187 metrov, 44 metrov 

Vhodné akumulátory/ batérie: 2x CR123A, 1x 18650 

Diaľkový reflektor vytvára svetelný kužeľ s dosvitom cez 187 metrov (8772 cd), široký reflektor svieti uhlom 90 ° až do vzdialenosti 44 metrov

Digitálne regulovaný na konštantný jas, indikácia stavu nabitia akumulátora

Nabíjanie cez micro-USB konektor, doba nabíjania úplne vybitého akumulátora je cca 3 hodiny

Dva spínače pre pohodlné ovládanie s ochranou proti nechcenému zapnutiu v batožine

Vyvážená konštrukcia, batérie umiestnené v puzdre na zátylku

Tvrdená ultračistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom

Počet režimov: 10 Režimov - Dialkový reflektor 4 režimy: 100%, 35%, 13%, 3%. Široký reflektor 4 režimy: 100%, 37%, 9%, 1,2%. Červená LED: Stále svietenie 100%, Blikanie 100%

Pamäť režimov: Áno

Povrch reflektora: SMO - Leštený hladký

Čelovku je možné naklápať v držiaku v rozsahu 60 ° a tým nastaviť požadovaný smer svietenia

Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka T6 Premium Type III hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch  

Farba tela (povrchu) svietidla: Šedá

Maximálna výdrž svietenia: Dialkový ref. 1,5hod., Široký ref. 2,5hod., Červená LED 96hod. (max. výkon)  

Maximálna výdrž svietenia: Dialkový ref. 42hod., Široký ref. 29hod., Červená LED 192hod. (min. výkon) 

Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m

Vode odolnosť: podľa štandardu IP66

Doba svietenia: Dialkový reflektor 4 režimy: 100% (1000lm-1,5hod.), 35% (350lm-4,5hod.), 13% (130lm-12hod.), 3% (30lm-42hod.). Široký reflektor 4 režimy: 100% (350lm-2,5hod.), 37% (130lm-9hod.), 9% (30lm-10hod.), 1,2% (4lm-29hod.). Červená LED: Stále svietenie (0,2lm-96hod.), Blikanie (0,2lm-192hod.)

Rozmery: Celková dĺžka svietidlo: 6 × 5,4 × 3,25cm, Celková dĺžka batériové púzdro: 8,25 × 5× 3,5cm 

Váha: 228g (s akumulátorom/ batériou) 

Obsah balenia:

Čelovka, Li-ion akumulátor Fenix 18650 2600mAh, popruhy na hlavu, príchytky kábla na popruh, náhradný O-krúžok. 

Ovládanie svietidla:

Diaľkový reflektor sa zapína podržaním pravého tlačidla (cca 0,5s), široký reflektor sa zapína podržaním ľavého tlačidla (0,5s). Svetelné funkcie sa prepínajú krátkym stlačením príslušného tlačidla. Po vypnutí si čelovka pamätá posledný nastavený režim. Červená LED sa zapína krátkym stlačením ľavého tlačidla, keď je čelovka vypnutá. Ďalšími stlačeniami tlačidla sa prepne na režim blikania a potom vypne.

Indikácia stavu nabitia batérií: Krátko stlačte pravé tlačidlo. Ak bliká iba reflektor pre široký kužeľ, je kapacita batérie nad 70%. Ak sa strieda široký kužeľ s červenou LED je kapacita batérie medzi 30% a 70%. Ak bliká iba červená LED, tak zostáva menej ako 30% kapacity.

Upozornenie na vybitý akumulátor: ak počas svietenie začne blikať červená LED, tak je akumulátor vybitý.

Nabíjanie:

Odklopte krytku micro-USB konektora a zapojte kábel. Počas nabíjania svieti stavová LED na batériovom puzdre červeno, po skončení nabíjania svieti na zeleno. Nabitie úplne vybitého akumulátora trvá cca 3 hodiny.

Ak je čelovka v základnej neodklopenej polohe, sú tlačidlá chránené plastovými výstupkami proti nechcenému zopnutiu (napríklad pri prevoze v batožine).

Inteligentná ochrana proti prehriatiu - ak vzrastie teplota svetlá nad 65 ° C, tak začne automaticky znižovať výkon v pozvoľných krokoch o 5% každých 30 sekúnd, kým sa jej teplota neustáli. Akonáhle teplota svietidla klesne pod 65 ° C, tak sa výkon opäť automaticky zvýši na pôvodnú úroveň. Prevádzka na najvyššej režim výkonu tak nie je obmedzený časovo, ale iba teplotou.

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte     Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.