SvetelnaPostaSvetelnáPošta | logo

LED Baterka NITECORE MH12GTS

NOVINKA
Cena 119.00
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 99.17
Výrobca: NITECORE
Záručná doba: 5 rokov
KS

NITECORE MH12GTS

Rozlúčte sa s tmou s výkonnou USB nabíjateľnou LED baterkou Nitecore MH12GTS. Je to výkonnejšia verzia populárneho modelu MH12GT. V hlave svietidla je osadená extra výkonná CREE XHP35 HD LED v studenom odtieni bieleho svetla. Dokáže vyprodukovať 1800lm svetla s maximálnym dosahom svetla 226m. S celkovým počtom 5 úrovní svietenia 100%, 50%, 13%, 4%, 0,06% a 3 špeciálnymi zábleskovými režimami STROBE, SOS, Maják, ponúka táto taktická LED baterka rozsiahlu škálu režimov, pre každodenné úlohy a situácie. V zadnom veku taktického spínača, pod gumennou krytkou je umiestnený micro USB nabíjací konektor, pomocou ktorého ľahko nabijete v tele svietidla 1x Li-ion akumulátor 18650, ktorý ho potom napája el. energiou. Dodávaný Li-ion akumulátor v balení Nitecore 18650 s vybíjacím prúdom 8A, poskytuje dosiahnutie maximálneho výkonu svietidla. Nabíjací micro USB port na svietidle je kompatibilný s akýmkoľvek dostupným zdrojom napájania USB, ako sú napr. napájacie Power banky, solárne panely, adaptéry na 230V, USB rozhrania zariadení. MH12GTS je možné pohodlne nabíjať doma alebo aj na cestách. Telo svietidla je vyrobené z tvrdeného leteckého hliníka HAIII s anti-abrazívnou úpravou a vyznačuje sa aj dvojitou vrstvou konštrukcie tela pre dokonalejšiu ochranu voči pádu. Odoláva pádom z výšky 1m a je vodeodolné podľa štandardu IPX8. Je to ideálne svietidlo pre taktické využitie (vojaci/ polícia), no svoje uplatnenie nájde aj pre kempovanie, opravy v garáži, núdzové situácie, atď. Nitecore MH12GTS sa ovláda zadným pogumovaným taktickým spínačom pre zapnutie/ vypnutie a bočným kovovým spínačom na hlave svietidla, pre zmenu režimov svietenia. Okolo spínača sa nachádza modrá LED indikácia, ktorá vo vypnutom stave, pri stlačení spínača bliká na modro a tak zobaruje aktuálny stav vybitia akumulátora. Pre správnu funkčnosť svietidla sa stará špeciálny elektronický obvod ATR, ktorý reguluje vnútornú teplotu svietidla, aby sa zabránilo jeho prehrievaniu. Prístup k poslednému použítému režimu svietenia, budete mať vždy pripravený, vďaka pamäti režimov. Dokonca máte priamy prístup k režimom Turbo a Ultra nízky. MH12GTS je navrhnuté tak, aby odolávalo tvrdému zaobchádzaniu. Je ideálnym svietidlom pre policajné a vojenské zložky.

 

Parametre:

 • Použitá LED: CREE XHP35 HD
 • Farba svetla: Studená biela
 • Životnosť LED: 50000 hod.
 • Maximálny výstup LED: 1800 lumenov
 • Dosah svetla: 226 metrov 
 • Vhodné akumulátory/ batérie: 1x 18650/ 2 x CR123
 • Svietidlo má výrazné ohnisko s postupným prechodom do halo
 • Počet režimov: 8 Režimov - 100%, 50%, 13%, 4%, 0,06%, STROBE, Maják, SOS
 • Pamäť režimov: Áno
 • Povrch reflektora: SMO Hladký leštený
 • Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka Premium Type III hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch 
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna 
 • Maximálna výdrž svietenia: 30min. (max. výkon) 
 • Maximálna výdrž svietenia: 250hod. (min. výkon)
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vodeodolnosť: podla štandardu IPX-8
 • Doba svietenia: 30min. (1800lm-100% výkon), 2hod.15min. (900lm-50% výkon), 5hod.45min. (240lm-13% výkon),  19hod. (70lm-4% výkon), 250hod. (1lm-0,06% výkon)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 14,4cm, Priemer tela: 2,54cm, Priemer hlavy: 2,54cm
 • Váha: 99,5g (bez akumulátora/ batérie)

 

Obsah balenia:

Svietidlo, nylonové púzdro na svietidlo, 1x náhradný tesniaci O-krúžok, šnúrka na zápästie, kovový klip za opasok, micro USB kábel, Li-ion akumulátor Nitecore 18650 3500mAh 3,6V 8A, plastový krúžok pre cigaretové uchopenie.

 

Ovládanie svietidla:
Vložte 1x Li-ion 18650 akumulátor alebo 2x CR123 batériu s kladným pólom smerujúcim dopredu k hlave svietidla.

Krátkodobé (momentové) svietenie - Pri vypnutom svietidle, aktivujte stlačením koncového vypínača do polovice a následným podržaním v tejto polohe. Pre vypnutie svietidla uvoľnite stisk.
Zapnutie/ vypnutie - Pre zapnutie/ vypnutie stlačte koncový zadný spínač plne (počuť výrazné cvaknutie). Pre vypnutie ho stlačte ešte raz.
Zmena režimov svietenia sa vykonáva v zapnutom stave, pomocou okrúhleho kovového spínača na hlave svietidla, jeho cyklickým stláčaním. Meníte cyklicky 5 režimov svietenia: Ultra nízky, Nízky, Stredný, Vysoký, TURBO 100%.
Aktivácia Ultrara nízkeho režimu - Vo vypnutom stave, stlačte a podržte okrúhle tlačidlo na hlave svietidla, potom stlačte zadný taktický spínač a uvoľnite obidve tlačidlá, čím aktivujete ultra nízky režim svietenia. Tento režim si svietidlo nepamätá!
TURBO 100% momentovo (počas držania spínača) - Keď je svietidlo zapnuté, podržte okrúhle tlačidlo na hlave svietidla cca 2sec. pre momentovú aktiváciu 100% TURBO režimu. Uvoľnením tlačidla sa vrátite na predchádzajúcu úroveň svietenia.
Zábleskové režimy STROBE, SOS, Maják - V zapnutom stave, 2x stlačte spínač na hlave svietidla, čím získate režim STROBE. Prepínanie špeciálnych režimov nastáva z tohto režimu, keď opätovne, ale dlhšie stláčate toto tlačidlo. Cyklicky sa menia. Pre návrat k režimu svietenia, stlačte spínač.   

MH12GTS má pamäť režimov, aby zabezpečil priamy prístup k skôr používanému režimu svietenia!

 

Nabíjanie: 

Batériu/ akumulátor musíme vymeniť/ nabiť, ak indikátor napájania bliká veľmi rýchlo a nepretržite alebo výstupný jas je slabý alebo svietidlo prestane svietiť.
MH12GTS je schopná nabíjať 1x 18650 Li-ion akumulátor, pomocou dodaného micro USB nabíjacieho kábla. Pripojte micro USB kábel k micro USB portu svietidla, ktorý sa nachádza pod gumenou krytkou na zadnom veku svietidla a druhý koniec kábla pripojte k výkonnému zdroju el. energie (USB rozhranie PC alebo iné zariadenie).

Nabíjanie bude signalizované pomalým blikaním indikátora pri micro USB vstupe na modro.
Ak je akumulátor nabitý na 100%, nabíjanie sa zastaví automaticky a indikátor bude neprerúšovane svietiť.
Ak je nabíjanie nekorektné (opačne vložený alebo zničený akumulátor), preruší sa nabíjanie a indikátor začne rýchlo blikať. 
Nabitie plne vybitého akumulátora trvá cca 8hod. 

Kontrolná LED indikácia stavu vybitia akumulátora - Keď sa vloží akumulátor do svietidla, indikátor pod prepínačom blikaním oznámi napätie akumulátora/ batérie, napr. 4,2V - indikátor blikne 4x na modro, potom nasleduje pauza a následne blikne ešte 2x. 

Keď stlačíte tlačidlo režimov pri vypnutom svietidle, indikátor blikaním oznámi zostávajúcu kapacitu akumulátora:
Blikne 3x, znamená kapacitu viac ako 50%
Blikne 2x, znamená kapacitu menej ako 50%
Blikne 1x, znamená kapacitu menej ako 10%
Keď je svietidlo zapnuté a kapacita batérie klesne pod 50%, indikátor začne blikať každé 2sec.Ak kapacita klesne k minimu, indikátor bude blikať rýchlo.bez prestávky, aby upozornil! na úplne vybitý akumulátor.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.