SvetelnaPostaSvetelnáPošta | logo
Responsive menu Produkty
Naposledy zobrazené

 

Nájdi nás na Facebooku

Nájdi nás na Youtube

 

NÁJDETE NÁS AJ NA

NajNákup

Heuréka

Pešia zóna

Slovenská Pošta

 

PREFERUJEME PLATBY

PayPal

Trust Pay

LED Baterka KLARUS RS20 + RGB (červená, zelená, modrá LED), s rozptylovým svetlom

Cena 99.33
Dostupnosť: nedostupné - ukončená výroba
Cena bez DPH: 82.78
Kód produktu: FLKLARUSRS20
Výrobca: Klarus
Záručná doba: 5 rokov
KS

LED Baterka KLARUS RS20 s rozptylovým svetlom

LED Baterka Klarus RS20 využíva CREE XM-L2 U2 LED ako primárnu LED, ktorá prináša maximálny výkon 1050 ANSI lumenov. V bočnej strane tela svietidla, oproti predošlej verzii je umiestnená CREE XM-L s 200 ANSI lumenov a slúži ako rozptylové svetlo vhodné napr. na kempovanie, čítanie, signalizáciu atd´. Oproti predošlej RS20 pribudli k bočnej bielej LED farebné LED (biela, červená, zelená alebo modrá) a 2 zábleskové režimy, čo sa hodí v krízových situáciách. Primárna LED sa nachádza v hlbokom hladkom reflektore a vrhá svetlo do maximálnej vzdialenosti 316m. Rozptylová bočná LED môže byť použitá aj ako lampáš, bez výmeny bočného bieleho difúzera, nakoľko svietidlo už obsahuje farebné LED (biela, červená, zelená alebo modrá). RS20 ponúka celkom 6 voliteľných režimov, z toho 2 zábleskové režimy, ovládané dvoma samostatnými prepínačmi. Rozptylová bočná LED ponúka 4 farby a 3 zábleskové režimy. Špeciálne navrhnutý magnetický konektor USB nabíjacieho kábla, môže byť rýchlo a bezpečne odstránený kedykoľvek, čo je efektívne pre použitie v situáciách, kedy treba rýchlo reagovať. Magnetické pripojenie má vstavanú ochranu proti skratu. Spínače sú navrhnuté ergonomicky, aby sa svietidlo ľahko ovládalo jednou rukou. Spínače sú veľmi ľahko nájditeľné v tme. Vlastný Klarus 2600mAh 3.7V nabíjateľný Li-ion akumulátor je súčasťou balenia a používa Samsung jadro s unikátnym dizajnom kontaktu, bez +/- pólov. RS20 používa štandardný USB port pre nabíjanie, tým pádom môžete svietidlo dobiť v domácnosti, kancelárii, v aute atď. v podstate kdekoľvek, kde je možnosť pripojenia k USB rozhraniu. Zúbkovaný O-krúžok reflektora z nerezovej oceľe, chráni kľúčové komponenty pred poškodením a vďaka vysokej odolnosti, ho je možné použiť aj na sebaobranu. Klarus RS20 je mimoriadne multifunkčné svietidlo, ktorého prednosti uplatníte v poľovníctve, ozbrojených a záchranných zložkách. No je to skvelé svietidlo aj pre bežné použitie, kempovanie, atd´.

Parametre:

 • Použitá LED: Cree XM-L2 U2 1A LED, Cree XM-L
 • Životnosť LED: 50000h
 • Maximálny výstup LED: 1050 Lumenov, 200lm
 • Dosah svetla: 316 metrov 
 • Vhodné akumulátory/ batérie: 1x 18650/ 2x CR123
 • Svietidlo má veľké výrazne ohnisko s postupným prechodom do halo
 • Počet režimov: 6 Režimov - Primárna LED: 100%, 33%, 1%, 0,01%, STROBO, SOS
 • Počet režimov: 8 Režimov - Sekundárna LED: Biela 100%, Biela 33%, Červená LED svietenie, Zelená LED svietenie, Modrá LED svietenie, STROBE biela LED, Červená LED SOS, Zelená LED Blesk
 • Pamäť režimov: Hlavná LED - Áno
 • Povrch reflektora:  SMO-Leštený hladký
 • Materál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka Premium Type III hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch 
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 2,7hod. (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: 982hod. (min. výkon) 
 • Pracovné napätie: 3,0 ~ 8,4V
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vode odolnosť: podla štandardu IPX-8
 • Doba svietenia: Primárna LED: 2,7hod. (1050lm-100% výkon), 7hod. (345lm-33% výkon), 110hod. (10lm-1% výkon), 982hod. (1lm-0,01% výkon), STROBO 5hod. (1050lm-100%), SOS 6hod. (1050lm-100%)
 • Doba svietenia: Sekundárna LED: 100% svietenie biela LED (200lm-100% výkon), (65lm-33% výkon), Červená LED (90lm-45% výkon), Zelená LED (170lm-85%), Modrá LED (27lm-14%), STROBE biela LED 200lm, SOS Červená LED 90lm, BLESK zelená LED 170lm
 • Rozmery: Celková dĺžka: 176mm, Priemer tela: 25,4mm, Priemer hlavy: 45,3mm
 • Váha: 190g (bez akumulátora/batérie) 

Obsah balenia:

Svietidlo, púzdro na opasok, USB kabel s magnetickým konektorom na nabíjanie, akumulátor Klarus 18650 2600mAh 3,7V, šnúrka na zápästie, náhradný O-tesniaci krúžok.

Ovládanie svietidla:

Klarus RS20 má dvojitý spínač, čiernym tlačidlom pri reflektore sa svetlo zapína. Stlačením sa svietidlo rozsvieti, opätovným podržaním spínača cca 2sec. svietidlo zhasne. Jednotlivé režimy sa prepinajú stláčaním spínača. Oranžoví spínač slúži na prepínanie režimov sekundárnej LED. Môže svietiť hlavná LED spolu s bočnou sekundárnou bielou či farebnou LED. Spôsob prepínania režimov je rovnaký ako pri prvom spínači. Stroboskopické režimy pri hlavnej aj sekundárnych LED jednotlivých farebných LED navolíte rýchlim dvojklikom jedného či druhého spínača.

Nabíjanie:

Pripojte priložený USB káblik so speciálnou patentovanou koncovkou k magnetickému konektoru na tele svietidla a druhý koniec do USB portu napr. PC. Pre nabíjanie využíva štandardný USB port, takže môžete akumulátor nabíjať doma, v kancelárii, vo vozidle alebo kdekoľvek, kde máte k dispozícii USB port. Akumulátor umiestnený v tele svietidla sa začne nabíjať. Nabíjanie je signalizované svietením indikačnej LED okolo magnetického konektoru na červeno. Keď je akumulátor plne nabitý, signalizačná LED okolo magnetického konektora sa rozsvieti na zeleno. Magnetický konektor má vstavanú ochranu proti skratu. Po dokončení nabíjania odpojte magnetický USB kábel.

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky posškodenia, vymente ich. Krúžky treba tiež premazávať akby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútry svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte     Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.