SvetelnaPostaSvetelnáPošta | logo

Kempingová LED Lampa FENIX CL23

NOVINKA
Farba:
Výrobca: FENIX
Záručná doba: 5 rokov
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 33.25
39.90
KS

FENIX CL23

Fenix ​​CL23 je praktická prenosná kempingová LED lampa, ktorú môžete použiť pre osvetlenie miestnosti, stanu, táborisko či pracovného stola. Vysoko jasné SMD diódy, ukryté pod valcovým difuzérom, poskytujú svetelný tok až 300 lúmenov (ANSI) s neutrálnym odtieňom bieleho svetla. Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v prírode. O napájanie sa starajú tri tužkové AA batérie. V núdzi je možné použiť dve alebo aj len jednu AA batériu, vyššie režimy však nebudú dostupné. Kempingová LED lapmpa ponúka celkom osem režimov svietenia, vrátane spodného a bočného svietenie a nechýba ani červené svetlo, ktoré nenarušuje adaptáciu očí na tmu. Bočné svietenia a spodné svietenie sú veľmi praktické funkcie, výrazne šetriace energiu. Hodí sa najmä v situáciách, kedy nie je kruhové všesmerové osvetlenie potreba. Fenix CL23 je tiež vybavená funkciou predĺženia výdrže. Pri dlhšom použití v režimoch Turbo (300 lúmenov) a vysokom (150 lúmenov), postupne znižuje výkon v malých krokoch, pre dosiahnutie dlhšej doby svietenia. Vďaka odolnej a nárazuvzdornej konštrukcii s krytím IP66 je možné svetlo bezpečne používať aj v nepriaznivom počasí (silný dážď). Horná strana kempingovej LED lampy je opatrená závesným okom a závitom pre upevnenie na statív. Vďaka kompaktným rozmerom a váhe 140 gramov je vhodná zvlášť pre turistiku.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

 

Parametre:

 • Zdroj svetla: Denné biele SMD LED, Červené LED
 • Dosah svetla: Biele svetlo 20m do okolitého priestoru
 • Napájanie: 3x AA
 • Elektronika s funkciou predĺženej doby svietenia a ochranou proti opačnému vloženia batérií
 • Na napájanie je možné použiť tri tužkové AA batérie (jednorazové i nabíjacie), v núdzi je možné použiť dve alebo jednu AA batériu, ale vyššie režimy nebudú k dispozícii
 • Počet režimov: 8 režimov - 100% - 300lm (7,5hod.), 50% - 150lm (13hod.), 13% - 40lm (45hod.), 8% - Bočné svietenie 25lm (80hod.), 8% - Spodné svietenie 25lm (80hod.), 1% - Spodné svietenie 2lm (350hod.)   Červená LED svietenie 100% - 1lm (150hod.), Červená LED blikanie 100% - 1lm (300hod.)
 • Pamäť režimov: Áno
 • Farba: Podľa výberu - Olivová zelená alebo Červená
 • Materiál: Nárazuvzdorný ABS plast
 • Maximálna výdrž svietenia: 7,5hod. (max. výkon) 
 • Maximálna výdrž svietenia: 350hod.(min. výkon) 
 • Odolnosť voči nárazu: Z výšky 1m
 • Vode odolnosť: Podla štandardu IP66
 • Rozmery: 5,5cm x 5,5cm x 8,5cm
 • Hmotnosť: 140g (bez batérií)

 

Obsah balenia:

Kempingová lampa, 3x AA alkalická batéria, náhradný o-krúžok, karabinka na prichytenie. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

 

Ovládanie svietidla:

Pre zapnutie či vypnutie podržte bočné tlačidlo stlačené po dobu 0,5 sekundy. Režimy bieleho svetla sa prepínajú stlačením tlačidla, červené svetlo sa aktivuje dvojitým rýchlym stlačením tlačidla. Jedným stlačením možno meniť medzi červeným svietením a blikaním.

Batérie AA sa menia z hornej strany. Otočte závesným okom podľa šípok a odstráňte kryt batériového priestoru. Po výmene batérií, umiestnite krytku späť a opäť otočte závesným okom podľa šípok.

V prípade, že sú batérie vybité do tej miery, že svietidlo neprepne do režimu 150 lumenov, tak je vhodné vymeniť batérie. U jednorazových batérií tak predídete ich vytečeniu.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky posškodenia, vymente ich. Krúžky treba tiež premazávať akby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- V prípade použitia jednorazových CR123A batérií sa ich nesnažte vo svietidle nabíjať.

- Kontakty vo vnútry svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte     Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.