Naposledy zobrazené

 

Nájdi nás na Facebooku

Nájdi nás na Youtube

 

NÁJDETE NÁS AJ NA

NajNákup

Heuréka

Pešia zóna

Slovenská Pošta

 

PREFERUJEME PLATBY

PayPal

Trust Pay


Cyklosvietidlo FENIX BT20 s výstupom LED 750 LM

Cena 89.900
Dostupnosť: nedostupné
Cena bez DPH: 74.917
Kód produktu: BFLFENIXBT20
Výrobca: Fenix
Záručná doba: 5 rokov

Cyklosvietidlo FENIX BT20 s výstupom LED 750 LM

Cyklo svietidlo Fenix BT20 prináša svetelný tok až 750 lúmenov (ANSI), k napájaniu je možné použiť dva li-ion akumulátory typu 18650 alebo štyri lítiové CR123A batérie. Svetelným zdrojom je najmodernejšie biela dióda Cree XM-L s teplejším odtieňom svetla (neutral white). Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v teréne. Svietidlo používa novo vyvinutú technológiu dvojitého smerovanie svetla "Dual Distance Beam System". Hlavné kužeľ svetla je vytváraný špeciálne navrhnutým reflektorom a dosvieti až do vzdialenosti 156 metrov. Sekundárne (široký) kužeľ lúčov dotvára sklíčko, ktoré je v hornej časti vybrúsené tak, že svetlo smerujúce nahor láme a usmerňuje naopak dole. Vzniká tým kužeľ plynule osvetľujúce celý priestor pred bicyklom a to aj v miestach, kam bežne predávané cyklistické svetlá nedosiahnu. Chytrý dizajn držiakov umožňuje rýchlu montáž aj demontáž svetla na riadidlá alebo helmu bez použitia náradia, držiak navyše umožňuje aj plynulé nastavenie smeru svietenia. Súčasťou balenia sú gumičky o troch veľkostiach pre všetky riadidlá s priemerom 20-35 milimetrov, držiak baterky na cyklistickú prilbu je tiež pribalený. Batérie sú umiestnené v oddelenom puzdre, ktoré možno pomocou suchých zipsov jednoducho pripevniť na rám bicykla. Fenix BT20 ponúka celkom päť digitálne regulovaných režimov výkonu a to vrátane blikacieho, nechýba ani indikácia zostávajúcej kapacity batérií. Cyklo svetlá Fenix vám zaistí kvalitné osvetlenie na nočné tréningy, pravidelné dochádzanie do práce aj na 24 hodinové preteky.

Parametre:

Použitá LED: Cree XM-L LED

Životnosť LED: 50000h

Maximálny výstup LED: 750 lumenov

Dosah svetla: cez 156m

Vhodné akumulátory/batérie: 4 x CR123 / 2 x 18650

Svietidlo má výrazne ohnisko s postupným prechodom do halo

Počet režimov: 5 Režimov - 100%, 60%, 40%, 13%, SOS

Pamäť režimov: Áno

Povrch reflektora: SMO Hladký leštený

Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka Premium Type II hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch  

Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna

Maximálna výdrž svietenia: 2hod (max. výkon)  

Maximálna výdrž svietenia: 21hod (min. výkon) 

Pracovné napätie: 3 ~ 12V

Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m

Vode odolnosť: podľa štandardu IPX-8

Doba svietenia: 2hod. (750lm-100% výkon), 4hod. (450lm-60% výkon), 6,5hod. (300lm-40% výkon), 21hod. (100lm-13% výkon)

Rozmery:  6,8 cm x 4,3 cm x 5,7 cm

Váha: 115g (bez akumulátora/batérie)

Obsah balenia:

Svietidlo, 3x gumové krúžky pre upevnenie svetla na riadidlá, montáž pre pripevnenie svietidla na cyklistickú prilbu, puzdro na 2x18650/4xCR123A batérie (BA4C), predlžovací kábel k puzdru na batérie, textilné vrecko so suchými zipsami pre puzdro na batérie. Balenie neobsahuje akumulátor / batériu.

Ovládanie svietidla:

Použitie svetla na bicykel:

Pre zapnutie alebo vypnutie podržte tlačidlo na svietidle stlačené približne 1 sekundu. Režimy výkonu môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať krátkym stlačením tlačidla, blikacie režim aktivujete dvojitým rýchlym stlačením spínača. Podsvietenie zapínacieho tlačidla sa mení podľa zostávajúcej kapacity batérií (indikácia je presná iba pri svietení v najnižšom režime 100 lúmenov): zelená (100-50% kapacity) / červená (50-20% kapacity) / tlačidlo bliká načerveno (menej ako 20% kapacity ). Pri detekcii vybitých batérií svietidlo automaticky prepne do najnižšieho režimu a svieti až do úplného vybitia batérií.

Pripevnenie svietidla na riadidlá:

Zvoľte gumový o-krúžok vhodnej veľkosti pre vaše riadidlá, otočte baterku v držiaku kolmo na jeho os a pomocou o-krúžku ju pripevnite na riadidlá. Po dokončení montáže nastavte požadovaný smer svietenia svetla.

Pripevnenie svietidla na prilbu:

Upevnite svietidlo do držiaka na helmu, postupujte podobne ako pri montáži svetla na riadidlá. Komplet pripevnite pomocou popruhov na vašu helmu, odporúčame umiestniť svietidlo približne na stred prilby.

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.